Yeni Zelanda

University of Auckland – Yüksek Lisans ve Doktora

Başvuru Süreci Yabancı adayların, kayıt ve Yeni Zelanda vize başvurusu ile ilgili yeterli zamana sahip olabilmeleri için başvuruya olabildiğince erken başlamaları tavsiye edilir. Bazı durumlarda belirli bölümler ekstra belge isteyebildikleri için başvurunuza başlamadan önce yüksek lisans veya doktora yapmak istediğiniz bölümün hocaları ve üniversitenin kabul ofisiyle ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda’da Dil Okulu Eğitimi

Öğrencilere çalışma izninin gelmesiyle birlikte Yeni Zelanda dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında yerini aldı. Yeni Zelanda Ocak 2014 itibariyle dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilere haftalık 20 saat çalışma hakkı tanımış, böylelikle yurtdışı dil eğitimi pazarında daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Yeni Zelanda’da resmi dil ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda’da Konaklama

Yeni Zelanda konaklama öğrencinin isteklerine göre değişmektedir. Bu noktada birçok farklı seçeneği bulunan öğrenciler, aile yanı, öğrenci evi, yurt, stüdyo daire seçeneklerinden birini seçebilirler.  Aile yanı: Öğrenciler Aile yanı konaklama seçeneklerini kendileri oluşturabilirler.  Aile yanı seçeneğinde öğrenciler tek kişilik ya da 2 kişilik odada konaklama seçeneğini seçebilirler.  ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda’da Çalışma İzni

Yeni Zelanda’ya 14 hafta ve üzeri giden tüm öğrencilere, İngilizce seviyelerini kanıtlamalarına gerek olmadan haftada 20 saat çalışma izni hakkı verilmektedir. Eski uygulamanın aksine IELTS puanınızın 5.00 üzerinde olması gerekmemektedir. Bu değişiklik Ocak 2014 itibariyle dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için geçerli olmaktadır. Öğrenciler haftalık 20 ... Devamını Oku »