Dil Okulu Tipleri Nelerdir

dil-okulu-tipleri-nelerdir

Dil Okulu Tipleri Nelerdir?

Yurtdışında dil eğitimi almak istediğiniz dil okulu tipinin 3 alternatifi bulunmaktadır. Bir üniversitedeki dil okulundan eğitim alabilirsiniz, üniversite kampüslerinde yerleşimi bulunan özel dil okullarında eğitim alarak aynı zamanda üniversite kampüsünden de faydalanabilirsiniz ya da şehir merkezlerinde yer alan özel dil okullarında dil eğitimi alarak şehrin sosyal yaşamı içinde dilinizi pratik yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Üniversitelerin Dil Okulları

Bu dil programı üniversitelerin kampüslerinde bulunmaktadır ve bir kolej ya da üniversitede akademik kariyer yapmak isteyen ve kampüs ortamında bulunmak isteyen öğrencilere tavsiye edilmektedir.

Kampüs içerisinde üniversiteye bağlı jimnastik salonu, öğrenci merkezi, bilgisayar laboratuvarları gibi öğrenci etkinlik binalarına giriş hakkınız bulunmaktadır.

dil-okulu-tipleri
Üniversite Kampüslerindeki Özel Dil Okulları

Üniversite kampüslerinde özel okullar tarafından yürütülen dil programları bulabilirsiniz. Bu kategorideki okullar üniversiteye bağlı programlardan daha geniş bir alana yayılmıştır. Okullar, alan, yerleşim, öğrenci-öğretmen oranı, haftada kaç ders olduğu ve uygun etkinlikler açısından değişmektedirler. Bu tip okullara kayıt olarak da üniversitenin jimnastik salonu, öğrenci merkezi, bilgisayar laboratuvarları gibi öğrenci binalarına giriş hakkınız olacaktır.

 

Şehir Merkezlerindeki Özel Dil Okulları

Üniversitelerdekilere benzer olan bu kurslarda, öğrenciler yerleştirme sınavının sonucuna bağlı olarak yeterlilik seviyelerine göre sınıflandırılırlar. Bu tip kursların en önemli özelliği değişim seçeneklerinin çok fazla olmasıdır. Kısıtlı zamanı olan ve bu zamanını ikinci bir dili yurtdışında öğrenmek isteyen öğrenciler için bu kurslar çok uygundur.

Diğer önemli bir konu da, özel isteklerinizi karşılayacak okulu seçtiğiniz yerdir. Örneğin, şehir yerleşimlerinde üniversite kampüslerinde var olan etkinliklere katılamayacak olmanıza karşılık, şehir ulaşımını kullanarak bölgeyi gezme olanağınız vardır.