Neden İkinci Bir Dil Öğrenmeliyiz

  • Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme isteği ve hızla gelişmekte olan bir ekonomiye sahip olması sebebiyle bir bireyin yurtdışında çalışma deneyimi ve ikinci bir dilde iyi bir şekilde yazma ve konuşma kabiliyetinin olması gittikçe daha popüler ve prestijli bir hale gelmektedir. Türkiye’de iyi bir işe girebilmenin ilk şartı iyi derecede ikinci bir dili konuşabilme ve yazma kabiliyetine sahip olmaktır.
  • İkinci bir dil öğrenmek sizi kolejlerde, üniversitelerde ya da uzman okullarda akademik eğitim için hazırlar; ileride ihtiyacınızın olabileceği dil testlerinde başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.
  • İkinci dil eğitimi; iş ya da konuşma ağırlıklı dil eğitimi kişisel öğrenme ihtiyaçlarınızı ve ilgi alanlarınızı karşılar; dilini öğrenmek isteğiniz ülkenin kültür ve gelenekleri hakkında sizi bilgilendirir; okulda ve okul dışında yabancı dil pratiği yapmanızı sağlayarak sizi o ülkenin kültürü ve gelenekleri hakkında bilgilendirir yeni ve farklı insanlarla tanışmanıza yardımcı olur; seyahatinizi daha kolay ve tatminkar hale getirmek için konaklama, kültürel ve sosyal aktivite alternatifleri ve diğer öğrenci hizmetlerini sunar.