İspanya Üniversiteleri

İspanya Üniversiteleri

İspanya üniversitelerinde eğitim lisans, yüksek lisans ve doktora olarak üçe ayrılır. İspanya’da lisans eğitimi için kabul şartları üniversite ve bölüme göre farklılık gösterir, ancak öğrencilerin İspanyolca veya İngilizce yeterliliklerini kanıtlamaları istenir. İspanya’da akademik yıl Eylül-Haziran ayları arasındadır ve yılda 3 kez alım yapılır. İspanya üniversitelerinde lisans eğitimi 3-4 yıl sürer ve mezun olabilmek için 240 kredilik ders almak gerekir.


İspanya Üniversiteleri Eğitim Sistemi

İspanya'da 70'ten fazla üniversite bulunur, bunların yaklaşık 50'si devlet geri kalanı ise özeldir. İspanya'da üniversite eğitimi sınıf dereceleri (lisans eğitimleri), master dereceleri (yüksek lisans eğitimleri) ve doktora dereceleri (lisansüstü çalışmaları) olarak üç farklı derece seviyesinde sunulmaktadır.

Devlet üniversiteleri Üniversite Okulları, Fakülteler, Bölümler, Üniversite Araştırma Enstitüleri, Doktora Kolejleri ve işlevlerinin geliştirilmesinde rol oynayan diğer kurumlar veya yapıların bir birleşiminden oluşur. Bu politikaların kurulması ve sürdürülmesi ile ilgili gereklilikler, hükümet tarafından Üniversite Politikası ve Üniversiteler Konseyi Genel Konferansı'nın raporu yayınlandıktan sonra belirlenir.


İspanya Lisans Eğitimi Kabul Şartları

İspanya üniversitelerine giriş koşulları, eğitim almak istediğiniz üniversiteye ve bölüme göre farklılık gösterir. Kayıtlar genellikle çevrimiçi (online) bir form doldurarak yapılır. İspanya'da lisans eğitimi almak için gereken belgeler genellikle lise diplomanızı aldığınız ve vatandaşı olduğunuz ülkeye bağlıdır. Ancak, İngilizce ve/veya İspanyolca seviyenizi kanıtlamanız istenir. Bazı durumlarda, gerekli kriterleri karşılamak için ek yeterlilik kurslarına gitmeniz veya seçtiğiniz kurumun yaptığı belirli sınavlara girmeniz gerekebilir. Tercih ettiğiniz program için bu tür özel sınavların olup olmadığını gideceğiniz üniversiteye sorabilirsiniz.

Yabancı öğrencilerin onaylanmış bir lise diplomasına (lise bitirme sertifikasına) sahip olmaları gerekir. Bu sertifika İspanya'nın gereklilikleri ile uyumludur ve İspanya Büyükelçiliği'nden temin edilebilir. İspanya elçilikleri, öğrencilere tercih ettikleri üniversiteye başvuru yapabilmek için kullanabilecekleri bir Volante Akreditasyonu sağlayacaktır. Eskiden, öğrencilerin girmekle sorumlu olduğu Selectividad/Pruebas de Acceso a la Universidad olarak adlandırılan bir giriş sınavı bulunuyordu. Bu sınavdan sonra üniversite eğitimi alma hakkı kazanılıyordu, ancak artık bu sınav kaldırılmıştır. Yabancı öğrenciler, gerekli kriterleri karşıladıkları takdirde herhangi bir İspanya üniversitesinde eğitim almaya başlayabilirler.


Başvuru Dönemi ve Tarihleri

İspanya üniversitelerinde akademik yıl Eylül-Haziran ayları arasındadır. Son başvuru tarihleri kuruma bağlı olarak değişebilse de genellikle yılda 3 kez alımlar olur.Haziranın ilk haftası: Güz döneminde (Ekim) başlayan eğitimler için.Eylülün ilk haftası: Güz döneminde (Ekim) başlayan eğitimler için (geç başvurular)Aralığın ilk haftası: Bahar döneminde (Şubat) başlayan eğitimler için.

İspanya’da Lisans Eğitimi Süresi

İspanya'da Sanat ve Beşerî Bilimler, Bilim, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler, Hukuk, Mühendislik ve Mimarlık gibi alanlar ve bunların alt alanlarında lisans eğitimleri mevcuttur. Bu eğitimler ortalama üç veya dört yıl sürer ve toplam 240 kredilik ders alınması gerekir.


İspanya Vizesi

İspanya vizesine başvurmak için İspanya Büyükelçiliği veya ülkenizdeki İspanya Konsolosluğu’nun yardımı ile evrakları tamamlamanız gerekir. İspanya'ya vize başvurusunda bulunurken bazı bilgileri sağlamanız istenecektir. Bunlar:

 • İspanya'daki bir üniversiteye devam edildiğinin/kayıt yaptırıldığının kanıtı
 • Pasaport
 • Başvuru Formu
 • Fotoğraflı Kimlik / Sürücü Belgesi
 • Doğum Belgesi


İspanya’da Konaklama

İspanya’da öğrencilerin tercih edebilecekleri 3 ana konaklama çeşidi bulunmaktadır. 

Aile Yanında Konaklama

Öğrenciler İspanya'da ev sahibi bir ailenin yanında yaşayabilirler, bu seçenek İspanya'da eşsiz bir eğitim ve yaşam deneyimi fırsatı sunar.


Stüdyo Daireler

Stüdyo daireler daha bağımsız bir konaklama seçeneğidir, ancak diğer konaklama türlerinden biraz daha maliyetli olabilmektedir. Stüdyo daireler, genellikle bir yaşam alanı, yatak odası alanı, mini mutfak, çamaşır yıkama olanakları, kablolu TV ve telefon içeren ve 30 gün-1 yıl süreyle kiralanabilen tek odalı birimlerdir.


Yurtlarİspanya'daki birçok kolej ve üniversitenin kampüs içi öğrenci yurtları vardır. Öğrenci yurtları, eğitim alacağınız üniversiteye göre değişir, ancak göz önünde bulundurmanız gereken bir konaklama türüdür. Öğrenci yurdunda kalmanın sosyal çevre edinme, daha uygun ücretler ve okula yakın olma gibi avantajları bulunur.
Bir diğer seçenek ise bir arkadaşla veya başka bir öğrenciyle ev paylaşmaktır. Biriyle ev paylaştığınızda bütün ücretleri yarı yarıya ödeyeceğinizden, bir evde yaşamanın konforu ile uygun maliyetlerin tadını çıkarmanız mümkündür. 


Endless Abroad Ücretsiz Başvuru Desteğine Neler Dahil?

 • Eğitim danışmanlarımız ile ofisimizde veya telefon/skype üzerinden yapacağınız ücretsiz danışmanlık hizmeti
 • Başvuru için tavsiye edilen üniversitelerin tam donanımlı listesi
 • Başvuru formlarının doldurulması ve evrak kontrollerinin yapılması
 • Motivasyon mektubu tavsiye ve kontrol desteği
 • Gerekli belgelerin hazırlanması konusunda destek
 • Mevcut burslar konusunda tavsiyeler ve yönlendirmeler
 • Hangi teklifi kabul etmeniz gerektiğiyle ilgili tavsiyeler
 • Başvuru sürecinden kayıt anına kadar destek
 • Vize başvuru işlemleri ve evrak hazırlama süreci desteği
 • Konaklama tavsiyeleri ve yönlendirmeler

İspanya’da Üniversite Eğitimi Alın

İspanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size tam destek sağlamaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, ücretler ve başvuru süreci gibi her türlü konuda size yardımcı olabilir. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

İspanya Üniversiteleri

UCAM 1996 yılında kurulmuş olan UCAM, İspanya’nın Murcia şehrinde bulunmaktadır. Alicante ve Almera’ya yakın mesafede olan UCAM, öğrencilerine olanaklar sağlamaktadır. Devamını Gör
C3S Business School Barcelona 2014 yılından kurulan Castelldefels Sosyal Bilimler Okulu İspanya Eğitim Bakanlığı’na kayıtlı özel bir işletme okuludur. Diploma programlarıyla akredite edilmiştir. Devamını Gör
EU Business School 1973 yılında kurulmuş olan EU Business School, Barselona, Cenevre, Montrö ve Münih’te kampüsleri olan uluslararası alanda akredite edilmiş olan bir işletme okuludur. Devamını Gör
İspanya Üniversite Eğitimi - Lisans | Endless Abroad
kanada
amerika
england

İspanya Üniversiteler

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11