CES – Worthing

CES, 1979 yılında kurulmuş 40 yıllık tecrübeye sahip İngiltere ve İrlanda’nın en köklü dil eğitimi kurumlarından bir tanesidir.

Özellikle öğretim kadrosuna verdiği önem her yıl İrlanda’nın en iyi okulu seçilmesine neden olmuştur. Öğretmenlerin hemen hepsi uluslararası öğretmenlik sertifikası olan Cambridge onaylı Celta ve Deltalı öğretmenlerden oluşmaktadır. Bazı merkezleri Dublin dâhil IELTS sınav merkezi olarak da hizmet vermektedir.

İngiltere’de 6 şube (Londra, Oxford, Edinburgh, Harrogate, Leeds,  Worthing) ve İrlanda Dublin’de de 1 şubesi mevcuttur.

CES – Worthing

 Worthing, İngiltere’nin güney sahilinde yer almaktadır. Brighton’a trenle yaklaşık 10 dk, Londra’ya ise 75 dk mesafede olan küçük bir sahil kasabasıdır. Yaz döneminde İngiliz Kraliyet aile üyelerinin de içinde bulunduğu birçok yerli ve yabancı turist tarafından oldukça rağbet gören bu merkez, uluslararası genç öğrencilere ekonomik maliyetlerde hem İngilizce öğrenme hem de tatil yapma fırsatı sunmaktadır.

Okul tipik İngiliz mimarisini yansıtan tarihi bahçe içinde bir binada bulunmaktadır.  Yıl boyu ortalama 13 ancak yaz aylarında 22 civarı sınıf ile öğrencilere eğitim vermektedir. Ücretsiz wifi, bilgisayar odası, kütüphane ve ortak kullanım alanları mevcuttur. Aynı zamanda CES Worthing şubesi Trinity college sınav merkezidir.

Okul yurtdışından gelen öğrencilere en faydalı yöntem olan aile yanı konaklama seçeneği sunmaktadır. Büyük oranda gerçek İngiliz ailelerin yaşadığı bölgede genel olarak aileler okula da yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Sunulan Programlar;

  • Genel ve yoğun İngilizce
  • Profesyoneller için İngilizce
  • Cambridge sınavlarına hazırlık kursları
  • IELTS hazırlık kursları.