TLG – Londra

Çeşitli uluslardan öğrencileri bünyesinde barındıran The Language Gallery dil okulu, İngiltere, Kanada, Almanya gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. İngiltere’de Londra, Birmingham ve Manchester’da şubesi bulunan okul; öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi hedeflemiştir. Londra’nın önemli işletme okullarından biri olan LSBF(London School of Business and Finance) ile birleşmeleri eğitim düzeyindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Okul bünyesinde çeşitli sertifika programları sunulmaktadır ve bu iş yaşantısında başarılı bir İngilizce seviyesine ulaşmak isteyen insanlar için fırsat olmaktadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da eğitim veren The Language Gallery, dünyanın en yaşanılası ülkesinde eğitim almak isteyen insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Okul Almanya’da ise hem Berlin’de hem de Hannover’da eğitim vermektedir. Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili olan Almanca’yı merkezinde öğrenmek avantaj olmaktadır.

TLG-Londra

Okul Londra’da; merkez lokasyonda 1. Bölgede, Holborn metro istasyonuna yakın olacak şekilde, Southampton Place’de yer almaktadır. Bloomsbury Square Gardens birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Okula çok yakın lokasyonda restorant, kafe, alışveriş merkezleri, eğlence mekânları mevcuttur.
The Language Gallery Avrupa Ortak Sistem’e dayalı bir ders içeriği hazırlamış olmakla birlikte, öğrencilere haftada 15, 20, 25, 30 saat eğitim almalarına imkân sağlar. Dersler; sabah, öğle ve öğleden sonra sınıflarında verilmektedir. Grup çalışması ve sınıf tartışmaları yoluyla, öğrenciler iletişimsel yaklaşıma dayalı öğretimin metodlarını görürler. Öğretmenler sınıfları öğrencilerin ihtiyaç ve isteklerine göre şekillendirirler.
Bir yandan öğrenme becerileri geliştirilirken bir yandan da sosyal faaliyetlerin içinde bulunmak öğrencilerin adaptasyon süreçlerini ve dil öğrenme hızlarını artırmaktadır. TLG dil okulunun sunduğu sosyal programlar ile kültürel ve tarihi yerler gezilebilir, sosyal hayat en canlı şekli ile deneyimlenebilir.
Giden öğrencilerin en büyük sorusu konaklama detayları ile ilgili olmaktadır. TLG dil okulu öğrencilerine aile yanı konaklama, öğrenci yurdu, paylaşımlı daireler, stüdyo daireler gibi imkânlar sunmaktadır. Ayrıca bu konaklamalara ek olarak Endless Abroad’un direkt anlaşmalı olduğu yurt ve rezidans konaklama seçeneklerini de öğrenciler değerlendirebilir ve bunla ilgili danışmanlarımız ile iletişime geçebilirler.

TLG- Londra’da Sunulan Programlar;

  • Genel İngilizce Kursu
  • Yoğun İngilizce Kursu
  • İş İngilizcesi Kursu
  • Birebir İngilizce Dersleri
  • IELTS Sınavına Hazırlık Kursu
  • Trinity Sınav Hazırlığı
  • Universiteye Hazırlık Programı (UPP)