TLG- Manchester

Çeşitli uluslardan öğrencileri bünyesinde barındıran The Language Gallery dil okulu, İngiltere, Kanada, Almanya gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. İngiltere’de Londra, Birmingham ve Manchester’da şubesi bulunan okul; öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi hedeflemiştir. Londra’nın önemli işletme okullarından biri olan LSBF(London School of Business and Finance) ile birleşmeleri eğitim düzeyindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Okul bünyesinde çeşitli sertifika programları sunulmaktadır ve bu iş yaşantısında başarılı bir İngilizce seviyesine ulaşmak isteyen insanlar için fırsat olmaktadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da eğitim veren The Language Gallery, dünyanın en yaşanılası ülkesinde eğitim almak isteyen insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Okul Almanya’da ise hem Berlin’de hem de Hannover’da eğitim vermektedir. Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili olan Almanca’yı merkezinde öğrenmek avantaj olmaktadır.

TLG- Manchester

Manchester’da; 2010 yılından beri hizmet veren okul, Piccadily Tren istasyonu ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Öğrenciler toplu taşıma ile okula rahatça ulaşabilirler. Manchester; Kuzey- Batı İngiltere’nin eğitim ve kültür merkezidir. Ün salmış Manchester United ve Manchester City kulüpleri ile Old Trafford ve Manchester Şehir stadyumu burda yer almaktadır. Oxford Caddesi Manchester’ın en hareketli caddelerindendir. Restoran, mağaza, kafeterya gibi olanaklara ulaşmak kolaydır. Yılın her dönemi Manchester’da yağmur görmek mümkündür. Toplu taşımada Manchester çok gelişmiştir ve elektrikli ray sisteminde akla gelen ilk yerdir. Londra’dan sonra otobüs ağının en kapsamlı kullanıldığı yerlerdendir.
Okul; ücretsiz internet, kütüphane, bilgisayar odası, öğrenci salonu gibi alanlara sahiptir. Okulda istek ve beklentiye uygun şekilde; haftalık 20, 25, 30 ders imkanları bulunmaktadır. Öğleden sonra ders seçenekleri bulunmaktadır. Konaklama seçeneği olarak da aile yanı ve yurt opsiyonu sağlanmaktadır.

TLG- Manchester’da Sunulan Programlar

  • Genel İngilizce
  • Yoğun İngilizce
  • IELTS’e Hazırlık
  • İş İngilizcesi
  • Birebir Ders