TLG- Toronto

Çeşitli uluslardan öğrencileri bünyesinde barındıran The Language Gallery dil okulu, İngiltere, Kanada, Almanya gibi ülkelerde faaliyetlerini sürdürmektedir. İngiltere’de Londra, Birmingham ve Manchester’da şubesi bulunan okul; öğrencilerine kaliteli eğitim vermeyi hedeflemiştir. Londra’nın önemli işletme okullarından biri olan LSBF(London School of Business and Finance) ile birleşmeleri eğitim düzeyindeki kalitenin artmasını sağlamıştır. Okul bünyesinde çeşitli sertifika programları sunulmaktadır ve bu iş yaşantısında başarılı bir İngilizce seviyesine ulaşmak isteyen insanlar için fırsat olmaktadır. Kanada’da Toronto ve Vancouver’da eğitim veren The Language Gallery, dünyanın en yaşanılası ülkesinde eğitim almak isteyen insanların tercihleri arasında yer almaktadır. Okul Almanya’da ise hem Berlin’de hem de Hannover’da eğitim vermektedir. Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili olan Almanca’yı merkezinde öğrenmek avantaj olmaktadır.

TLG- Toronto

Ontario eyaletinin başkenti olan Toronto, Kanada’nın büyük şehri olmasının yanı sıra finans ve ticaret merkezidir. Şehir merkezinde bulunan The Language Gallery, Yonge ve Eglington Street’in kesiştiği noktada yer almaktadır. Royal Ontario Müzesi ve Ontario Sanat Galerisi okula yakın bir konumda yer almaktadır. Okulun çevresinde bir çok kafeterya, alışveriş merkezi bulunmasının yanı sıra, okul Eglington metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.
TLG dil okulu modern bir binada yer almaktadır ve okulda; ücretsiz internet erişimi, bilgisayar laboratuvarı, öğrenci salonu, kütüphane ve toplantı salonu gibi öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanlar ve donanımlar mevcuttur. Öğrencilerine konaklama seçeneği olarak aile yanı veya yurt opsiyonu sunmaktadır.

TLG- Toronto’da Sunulan Programlar;

  • Genel İngilizceYoğun İngilizce
  • IELTS’e Hazırlık
  • Üniversite Hazırlık Programı (UPP)
  • İş İngilizcesi