Malta’da Yaz!

Akdeniz’in göbeğinde bulunan üç adadan en büyüğü Malta; hem eğitim hem de tatil için son yılların en gözde yerlerinden birisi. Bu adanın etkinliğini artıran en önemli nedenlerden birisi de 2003 yılından itibaren Türkiye ve Malta arasındaki vize sorunlarının çözümlenmiş olmasıdır. Bugün Malta, vize kolaylığı nedeni ile listenin en başında olan yerlerden birisidir.

Malta, konumu itibari ile kıyı bölgesi olduğu için en tercih edilen mevsimi yazdır. Her mevsimi ılıman ve yaşamaya elverişli olmasına rağmen yazları yapılabilecek etkinlikler çeşitlenmektedir. Bu etkinliklerin başında; parti ve diskolar, gece hayatı, deniz, kum, güneş, restoranlar ve geziler en başta gelmektedir.

Birçok dil okulu havuz veya kendine ait plaja sahiptir. Öğrenciler ders zamanları dışında havuz ya da deniz kenarında farklı aktivitelerde bulunabilirler. Bu şekilde gerçekleşen diyaloglar sayesinde dil becerileri ders saatleri dışında pratik ile gelişmeye devam edecektir.

Her türlü kültürü içinde bulundurması ve saygı duyması ile bilinen sıcakkanlı insanlara sahiptir. Çünkü Malta 1960’lara kadar başta İngiliz olmak üzere Arap, İtalyan ve İspanyol sömürüsü altına girmiş ve bu ülkelerden etkilenmiştir. Günlük gazetelerin İngilizce olması ve yerli halkın İngilizceye hakim olması bu durumu en iyi şekilde ispat eder.

Malta, ekonomik açıdan uygun olmasının yanında bir İngiliz kültürünü içinde bulundurması ile birçok dil okulu tarafından tercih sebebi olmuştur. Günümüzde birçok uluslararası firmanın Malta’da dil okulu bulunmaktadır. Bu dil okulları, öğrencilere eğitim imkanı ile birlikte unutamayacakları bir tatili de yanında sunarlar. İşte bu yüzden hem eğitim hem de eğlence ve tatilin bir arada bize sunulduğu yer olan Malta'da Yaz.

Bu sayfa en son 2019-08-20 10:18:47 tarihinde güncellenmiştir.

İlgili Blog Yazıları

Malta’da Yaz!

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım