Yurtdışında Eğitim

Yurtdışı Dil Eğitimi

Yurt dışında dil eğitimi almak gün geçtikçe eğitimizin, iş yeterliliklerimizin bir parçası haline gelmektedir. Her insanın en temel hayat gayesi olan kendine bir meslek alanı bulup, bu meslekle kendisini ve ailesini mutlu bir hayat sahibi yapmaktır. Bunun için gelişmek ve geliştirmek zorundadır. Dünyada gitgide artan bilgi ... Devamını Oku »

Work and Travel

Work and Travel, ABD’nin dünyanın çeşitli yerlerinden öğrencilere tanıdığı çalışma izni ve konaklama izni sağladığı kültürel değişim programıdır. Öğrenciler Work and Travel programı sayesinde yaz aylarını ABD ‘de çalışarak, gezerek geçirirler ve dil seviyelerini geliştirme imkânı bulurlar. Bu program 1961’den beri düzenlenmektedir ve öğrencilere hem çalışıp ... Devamını Oku »

Erasmus Nedir?

Erasmus, 250.000’e yakın öğrencinin faydalandığı ve toplam bütçesi yarım milyar dolar civarında olan bir Avrupa Birliği programıdır. Avrupa Birliği’nin katılımcı ülkelere ayırdığı fonlar tarafından finanse edilir. En az 3 en fazla 12 ay olmak üzere, toplam 24 ay katılınabilir. Fakat yalnızca 1 defa, Avrupa hibe programından ... Devamını Oku »

İrlanda Dil Okulu Fiyatları

İrlanda Ekonomist’e göre yaşam kalite endeksinde dünyada 1.sıradadır. İrlanda, Türk öğrenciler için çok ideal bir ülkedir. Bunun başlıca sebepleri arasında, ülkede yaşayan Türk nüfusunun çok az olması, eğitim almak için giden Türk öğrenci sayısının çok az olması ve Avrupalı öğrenci sayısının fazlalığıdır. Ayrıca konum itibariyle de ... Devamını Oku »

Endless

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, 2004 yılında Bursa’da kurulmuştur. Kısa süre sonra merkezini İstanbul’a taşıyan Endless Abroad, 2006 yılında hizmet kalitesini artırmak ve büyüme ivmesini hızlandırmak amacıyla İstanbul ofisininin akabinde Londra şubesini faaliyete geçirmiştir. Türkiye’nin en prestijli ve en güçlü danışmanlık firmalarının başında gelen Endless Abroad; ... Devamını Oku »

Malta Dil Okulu

Malta, ülkemize yakın mesafede olması ve yaşam masraflarının fazla olmamasından dolayı, sadece  Türk öğrencilerin değil, uluslararası öğrencilerinde yurtdışında dil eğitimi almak için en çok tercih ettiği ülkeler arasındadır. Malta dil okulları, yurtdışında dil eğitimi alacak öğrenciler için hem tatil hem de dil eğitimi için birçok fırsat ... Devamını Oku »

Yurtdışında Dil Eğitimi

Yurtdışında dil eğitimi almak son yıllarda ülkemizde fazlasıyla popüler olmuştur. Yabancı dil bilgisi ve aktif olarak kullanımı işe alınmalarda aranan en önemli özelliklerdendir. Eğitim-öğretim sürecinde yabancı dil dersleri alınmış olsa bile iş hayatına başladığınızda bunun yetersiz olduğunu fark edersiniz. Yurtdışında dil eğitiminizden sonra sahip olacağınız sertifika ... Devamını Oku »

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışında eğitim almak ( Dil okulu, yaz okulu, akademik programlar) günümüzde hemen her birey için kaçınılmaz bir ihtiyaç haline gelmiştir. Yurtdışı eğitim danışmanlıkları da şüphesiz ki yurtdışında eğitim almayı hedefleyen herkesin profesyonel bir yardım almak için kapısını çaldığı ilk yerdir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için ... Devamını Oku »

Malta’da Dil Okulu Fiyatları

Malta ekonomisinin büyük bir kısmını turizm ve dil okulları oluşturmaktadır. 1970’lerden bu yana dil okullarına öğrenci kabul eden Malta bu alanda tutulan bir ülke olduğunu uzun yıllar varlığını devam ettirerek göstermektedir. Malta’da dil okulu fiyatları diğer birçok ülkeye göre daha ekonomiktir. Ayrıca yaşam masrafları da buna ... Devamını Oku »

Erasmus Staj

Erasmus üniversite öğrencilerinin katılabileceği kültürel bir değişim programıdır. Erasmus programı sayesinde üniversite öğrencileri eğitimlerinin bir bölümünü yurtdışında tamamlayabilirler. Avrupa Birliği tarafından organize edilen program üniversite öğrencilerinin genç yaşta deneyim edinmesini , eğitimlerine katkı sağlamasını amaçlayarak oluşturulmuştur. Özetle Erasmus, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin ve üniversiteye bağlı ... Devamını Oku »